2015-05-30

Mieszkanko moich pocztówików

Dziś zapraszam Państwa na zwiedzanie mieszkania moich pocztówików, a więc wielkiego albumu, który dostałam na urodziny od Mojego M. Rozgośćcie się!
Pierwsza strona z pocztówkami z Polski

 

I kilka przykładowych stron - poniżej Czechy.Jak widzicie, postarałam się trochę i zrobiłam etykiety z nazwami państw, ich stolicami i jakimś charakterystycznym symbolem :) Poniżej - Grecja.


Finlandia


Francja

Irlandia

Niemcy

USA

Chiny

Indie

Japonia

...oraz moje poza-państwowe kartki - Harry Potter (w kadr wdarła się kartka z kolejnego tematu ;))

Star Wars

Etykiety robiłam w wordzie - oczywiście nie dla wszystkich krajów, ale zapisany plik będzie mi pozwalał na bieżąco dorabiać etykiety dla nowych krajów. Oby jak najczęściej!
Mogę się także podzielić tym plikiem z kimś, kto potrzebowałby takich karteczek dla skatalogowania swojej kolekcji :)

P.S. Jak widzicie, u mnie małe przemeblowanie :)

Happy Postcrossing!


Today I would like to invite you to my postcards' house :) Here you have photos of my album for postcards I got from My M. as a birthday present. You can see that to every country I added kind of label with its name, capital city and a little symbol. I made them in MS Word - it gives me an opportunity to do them more for new countries. I hope - often!

Happy Postcrossing!


Сегодня я хотела бы пригласить вас в доме моих открыток :) Вот у вас есть фотографии моего альбома для открыток который я получила от Моего М. в подарок на день рождения. Вы можете видеть, что в каждой стране я добавила этикетки с названием, столицой и небольшим значком каждей страны. Я сделала их в MS Word - это дает мне возможность сделать их более дла новых стран. Я надеюсь - часто!

Happy Postcrossing!

16 comments:

 1. Ciekawe rozwiązanie na przechowywanie pocztówek. No i dużo czasu musiałaś poświęcić na stworzenie tego mieszkanka:) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 2. Właśnie tak mi się wydawało, że coś się tutaj pozmieniało, bo ekran mi się powiększył i musiałam oddalić trochę :p
  Fajnym rozwiązaniem jest ten album, ale nie wiem czy u mnie by się sprawdził, bo lubię oglądać i przód i tył kartek. Ciągle myślę nad sposobem przechowywania, ale nic sensownego nie mogę znaleźć... no i na chwilę obecną trzymam w kartonikach, które nawet się nie zamykają :/

  ReplyDelete
 3. Wow, świetne mieszkanko dla pocztówek! Ja wciąż szukam odpowiedniego domku - mam mnóstwo kartek niewymiarowych i nie wiem co z tym fantem zrobić. ;)

  ReplyDelete
 4. Bardzo ładnie to zorganizowałaś :) A jak przechowujesz pocztówki nietypowych rozmiarów :)

  ReplyDelete
 5. Te etykiety są śliczne i album od razu inaczej się prezentuje. Ale powiedz mi proszę, czy Te pocztówki są w koszulkach A4? Czy są przyklejone? Bo nie umiem tego rozkminić po zdjęciach.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aa, już chyba wiem - to jest album jak na zdjęcia? czyli widać tylko przód pocztówki. Hmm. w sumie to jest jakieś rozwiązanie... Ja cały czas nie mogę wymyślić, jak trzymać moje kartki i od 3 lat leżą sobie w kopertach.

   Delete
 6. Świetnie mieszkanko dla pocztówek! a etykiety są wspaniałe!! ;) bardzo podoba mi się ten pomysł ;)
  Ja swoje trzymam w albumie po zdjęciach a te większe w kartonie dekoracyjnym;)

  ReplyDelete
 7. Fantastyczny pomysł i wykonanie. Wszystko poukładane i przejrzyste :)

  ReplyDelete
 8. Super rozwiązanie. Mnie udało się kiedyś kupić album na pocztówki, ale niestety nie spełnił moich oczekiwań. Nie były to "folijki" tylko wkładało się kartki w takie jakby zakładki. Z czasem na rogach zostawały ślady od tych zakładek i stwierdziłam, że to zamiast chronić moje kartki to je niszczy. Teraz mają specjalne pudełko zrobione przez Ancika i każde państwo ma swój "pokoik" :)

  ReplyDelete
 9. Bardzo kreatywne i pomysłowe ;D Ja swoje trzymałam w kartoniku, ale w końcu zainwestowałam w segregator z koszulkami. ;)
  Pozdrawiam serdecznie
  http://susannasadness.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Świetny sposób na przechowywanie pocztówek, jestem zachwycona! U mnie te niewypisane, czyste, kupione przeze mnie wylądowały w zwykłym albumie, jaki dostałam od fotografa przy realizowaniu zamówienia :). Resztę przechowuję w kartonie, ale mam nadzieję, że znajdzie się jakieś inne rozwiązanie :).

  ReplyDelete
 11. ale świetna sprawa takie gromadzenie pocztówek:D

  ReplyDelete
 12. nie masz gadżetu do obserwacji?:(

  ReplyDelete
 13. Oo świetny pomysł, tez muszę nad takim mieszkankiem pomyśleć :P

  ReplyDelete
 14. Przepiękny album :)! Te etykiety są super rozwiązaniem, moim oczom rzuciła się w szczególności ta STAR WARS :D.

  ReplyDelete

Thank you for leaving the sign of your presence here! Those words from you are really precious for me!
Please, remember to leave comments which DO NOT offend anyone. Be tolerant and friendly. People who decided to take part it this project devoted their time especially for you! :)